Stalgast

Stalgast jest polską firmą, której załoga to ludzie z prawdziwą gastronomiczną pasją. Dzięki niej powstają projekty estetycznych, trwałych i bardzo funkcjonalnych urządzeń przeznaczonych do profesjonalnego gotowania. W asortymencie nie brakuje również drobnych akcesoriów i przyborów kuchennych. Firma wspiera branżę gastronomiczną swoimi usługami i produktami od 1990 roku.

stalgast logo

Katalog Stalgast 2019

Systematyczny rozwój i poszukiwanie nowych, jeszcze bardziej funkcjonalnych technologii to codzienność Stalgastu. Przykładem tych dokonań jest oferta katalogowa, którą firma zaprezentowała w kwietniu 2019 roku. W asortymencie pojawiło znane już klientom i docenione przez nich wyposażenie gastronomii, jak i wiele ciekawych nowości.

Do tych ostatnich zaliczają się szatkownice, przeznaczone do szybkiego krojenia warzyw, a także nadziewarki kiełbas, prostokątne i okrągłe kuwety do lodów oraz szeroki wybór środków chemicznych do utrzymania czystości. Nie zabrakło również produktów specjalnych takich jak lampy grzewcze do potraw Reflex Mini firmy TAR. Warto też zwrócić uwagę na różne usprawnienia przeznaczone do wykonywania najprostszych, ale czasochłonnych czynności. W tej dziedzinie Stalgast proponuje np. urządzenie do obierania jabłek czy szatkownice do krojenia w cząstki. Obok nowości katalog prezentuje też znane modele urządzeń, które stanowią niezbędne wyposażenie każdej kuchni czy punktu gastronomicznego. Znalazły się w nim sprawdzone meble cateringowe, ekspresy do kawy, zmywarki gastronomiczne kapturowe, kruszarki do lodu, kloce masarskie i dziesiątki innych produktów.

Bogatą ofertę produktową w katalogu tworzą też wózki kelnerskie, lampy owadobójcze oraz drobne akcesoria kuchenne. Na uwagę zasługują kolekcja noży ceramicznych oraz specjalistyczne noże ze stali nierdzewnej o różnym przeznaczeniu. Stalgast oferuje również doskonale znane na polskim rynku meble ze stali nierdzewnej oraz kompletne ciągi grzewcze. Prawdziwą perełką firmy jest zmywarko-wyparzarka, dzięki której producent w 2017 roku został finalistą konkursu Dobry Wzór.

Usługi serwisowe firmy Stalgast

Oferta firmy Stalgast obejmuje nie tylko kompleksowe wyposażenie gastronomii, ale również zapewnia klientom wsparcie techniczne. Innowacyjne rozwiązania technologiczne, jakimi wyróżniają się zamrażarki skrzyniowe, zmywarki do szkła czy szafy mroźnicze w przypadku awarii czy potrzeby przeprowadzenia przeglądu wymagają specjalistycznej wiedzy i doświadczenia.

Dlatego Stalgast uruchomił punkty serwisowe w kilkunastu miastach na terenie Polski. Jeśli pojawi się problem ze sprzętem lub konieczne jest przeszkolenie w zakresie obsługi pieca konwekcyjnego czy zmywarki – fachowcy służą swoim wsparciem. Kostkarki do lodu, piece konwekcyjno-parowe, zmywarki gastronomiczne i inne urządzenia z oferty katalogowej są objęte serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym.

Opinie o sprzęcie Stalgast

Produkty Stalgast cieszą się dobrą opinią wśród użytkowników, zarówno tych z dużych restauracji, jak i z małych punktów gastronomicznych, pizzerii czy cukierni. Za wyjątkowy atut jest uznawana cena przy jednoczesnym zachowaniu dobrej jakości i atrakcyjnego wzornictwa.

Ponadto kupując grille kontaktowe, miksery ręczne czy ekspresy do kawy tej marki można mieć pewność, że w przypadku zużycia czy awarii nie będzie problemu z zakupem części zamiennych. Klienci szczególnie cenią piece do pizzy, witryny ekspozycyjne, pakowarki próżniowe oraz meble ze stali nierdzewnej. Na uwagę zasługują też urządzenia grzewcze z linii 700 zaprojektowane tak, aby mogły być zestawiane w zwarte ciągi.

Polecane wyposażenie gastronomiczne

Wśród produktów Stalgast na uwagę zasługuje wiele modeli, począwszy od tych do chłodzenia i mrożenia po urządzenia do obróbki termicznej i podstawowe wyposażenie kuchni w gastronomii. Poza meblami ze stali nierdzewnej, wśród których znajdują się też praktyczne szafki wiszące i ciągi wydawcze. Firma oferuje również stoły chłodnicze i stoły mroźnicze do przygotowywania produktów w niskich temperaturach, a do ich przechowywania i utrwalania – pakowarki próżniowe. Poniżej przedstawiamy inne sprawdzone produkty z katalogu.

  • Zmywarki gastronomiczne Stalgast stanowią atrakcyjną grupę urządzeń przeznaczonych do małych i dużych kuchni. Wyróżniają się wysoką wydajnością i są energooszczędne, co ma istotne znaczenie przy wyborze sprzętu do gastronomii. Do wiodących modeli z tej grupy zalicza się zmywarko-wyparzarka doceniona przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego.
  • Szafa chłodnicza jest elementem wyposażenia, który pozwala na przechowywanie świeżych produktów optymalnych warunkach. Urządzenia z tej kategorii są dostępne w wersji jedno- lub dwudrzwiowej o różnej pojemności, co pozwala na ich dostosowanie do wielkości i potrzeb kuchni. Szafy chłodnicze mogę też pełnić funkcje urządzeń mroźniczych, na co pozwala regulacja temperatury chłodzenia.
  • Garnki są podstawowych wyposażeniem każdej kuchni. Ponieważ bez nich trudno sobie wyobrazić przygotowywanie jakichkolwiek potraw Stalgast zagwarantował szeroki wybór ich modeli. Na polecenie zasługują garnki stalowe o różnej wysokości i pojemności, a także naczynia ze specjalnej linii Standard Line.
  • Patelnie to kolejna grupa produktów, bez których trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie kuchni. W katalogu Stalgast znalazły się zarówno tradycyjne patelnie stalowe i ceramiczne o ogólnym przeznaczeniu, jak i naczynia dedykowane. Polecamy patelnie do smażenia naleśników oraz specjalne modele ryflowe do grillowania.
  • Zlew gastronomiczny jest elementem wyposażenia strefy zmywania i uzupełnia tradycyjne zmywarki gastronomiczne. Zapewnia dostęp do bieżącej wody i ułatwia utrzymanie czystości, a także wstępną obróbkę i mycie produktów przez przyrządzaniem. W katalogu Stalgast można też znaleźć umywalni wbudowane w meble ze stali nierdzewnej.       
  • Piece do pizzy Stalgast cieszą się nie tylko popularnością, ale i dobrymi opiniami. W asortymencie znalazły się zarówno modele pojedyncze jak i podwójne, przeznaczone do większych lokali. Dzięki zróżnicowanym wymiarom komór można je też dopasować do wielkości wypiekanych pizz.