Kromet

Historia marki Kromet zaczyna się w 1957 roku, gdyż właśnie wtedy powstały w Krośnie zakłady zajmujące się produkcją sprzętu gastronomicznego. W przeciwieństwie do swoich konkurentów firma nie stawia na wszechstronność, ale specjalizuje się w urządzeniach do termicznej obróbki żywności. Są to zarówno kuchenki i kuchnie gazowe jak i frytkownice oraz patelnie elektryczne.

kromet logo

Katalog urządzeń

Najnowszy katalog firmy prezentuje innowacyjną grupę produktów objętych wspólną nazwą Linia 700. Jej reprezentantem jest funkcjonalna kuchnia gazowa Kromet, która wyróżnia się specjalnym wyprofilowaniem frontu, gwarantującym zachowanie pokręteł w czystości. Ciekawym rozwiązaniem jest też personalizacja pozycji i mocy palników, która ułatwia korzystanie z jednego urządzenia kilku osobom.

Atutem modelu są też dwukoronowe palniki, które zapewniają znacznie większą moc grzewczą od tradycyjnych rozwiązań. Linia 700 to jednak nie tylko piec gazowy w tradycyjnej wersji. W katalogu znalazły się różne jego warianty, wyposażone w 2, 4 lub 6 palników z piekarnikiem elektrycznym lub bez, z szafką lub z piekarnikiem gazowym. Kolejną grupą produktów w serii Linia 700 są kuchnie elektryczne. Są one dostępne w podobnych wariantach jak kuchnia gazowa Kromet. Charakteryzują się też podobnym profilem frontu.

Trzecią grupą produktów w tej serii są kuchenki indukcyjne. Na uwagę zasługują też ciekawe rozwiązania, jakie producent wprowadził w budowie urządzeń do obróbki termicznej. Są to miedzy innymi połączenie tradycyjnych palników kuchennych z płytą grzewczą. Oferta katalogowa nie kończy się na kuchniach i kuchenkach Kromet. Można w niej również znaleźć frytownice, podgrzewacze, grille z kilku nowoczesnych linii wzorniczych, w tym ciekawą linię Light Line, w której wyróżnia się przechylna patelnia elektryczna Kromet czy funkcjonalne monobloki, które łączą w jednym urządzeniu kilka przydatnych funkcji.

Serwis sprzętu Kromet

Firma Kromet dba o swoich klientów, dlatego oferując wyposażenie gastronomii w urządzenia do obróbki termicznej przygotowała również bogatą ofertę wsparcia technicznego. Serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym jest objęty każdy piec konwekcyjno-parowy, taboret elektryczny czy kuchnia gazowa. Dostępność napraw jest bardzo szeroka, a profesjonalne serwisy i dealerów sprzętu można znaleźć w każdym województwie. Punkty naprawcze zapewniają oryginalne części zamienne i dysponują profesjonalną wiedzą o urządzeniach tej marki.

Kuchnie gazowe

Kuchnie gazowe stanowią jedną z ważniejszych grup produktów w ofercie firmy Kromet. Ich zaletą i jednocześnie przewagą nad modelami elektrycznymi jest znacznie ekonomiczniejsza eksploatacja. Piece tego typu nie potrzebują też dostępu do gniazdka elektrycznego. Wyjątkiem jest produkowana przez firmę Kromet kuchnia gazowa z elektrycznym piekarnikiem. O modelach gazowych mówi się też, że gotowanie na nich jest przyjemniejsze i stwarza znacznie więcej możliwości. Z pewnością rozszerzają je też nowoczesne konstrukcje wyposażone w wiele przydatnych funkcji.

Rożna elektryczne

Jednym z produktów, który można znaleźć w ofercie katalogowej firmy Kromet jest profesjonalny rożen elektryczny. Urządzenie zaprojektowano i wyprodukowano w ramach linii Light Line, które obejmuje urządzenia grzewcze uzupełniające. To zarówno patelnia przechylna, jak i taboret elektryczny lub taboret gazowy oraz funkcjonalna podstawa chłodnicza do przygotowywania produktów. Wszystkie urządzenia z tej linii sprawdzą się w lokalnych punktach serwujących dania w stylu fast-food. Rożna są dostępne w kilku wariantach wymiarowych, przystosowanych do opiekania różnej liczby kurczaków.

Patelnie elektryczne

Każda patelnia elektryczna Kromet wyróżnia się wysoką funkcjonalnością. Jest to efektem jej specyficznej konstrukcji, na którą składa się specjalna podstawa z systemem grzewczym oraz umocowany na niej wychylny zbiornik. Jego pojemność pozwala na jednorazowe przygotowanie wielu porcji potrawy, a jednocześnie ograniczenie do minimum pryskania oleju. Patelnia elektryczna jest też niezastąpiona podczas podgrzewania większych porcji bigosu i innych ciepłych dań jednogarnkowych.

Bemary

Bemary są urządzeniami dedykowanymi wyłącznie firmom gastronomicznym. Ich przeznaczeniem jest jak najdłuższe utrzymywanie potraw w zadanej temperaturze. Dzięki termostatowi można ją regulować do poziomu, który jest odpowiedni dla danej potrawy. Bemary Kromet z Linii 700 są dostępne w czterech wariantach wymiarowych.

Frytkownice

Profesjonalne smażenie frytek wymaga specjalnego urządzenia, które pozwoli jednocześnie i pod ścisłą kontrolą przygotować wiele porcji tej przekąski. Nowoczesne frytkownice Kromet są niezastąpione nie tylko w punktach gastronomicznych, ale wszędzie tam, gdzie frytki stanowią dodatek do menu. Obecnie serwują je też stołówki pracownicze, szkolne i eleganckie restauracje.

W katalogu Kromet znalazły się zarówno frytownice gazowe, jak i elektryczne. Wszystkie urządzenia z tej grupy wyróżniają się wysokim komfortem obsługi. Są też wyposażone w elektroniczny sterownik, który zapewnia kontrolę pracy i diagnostykę. Dodatkowym elementem jest specjalne zabezpieczenie przez przypadkowym wylaniem się gorącej frytury.