Hendi

Hendi jest jedną z najbardziej znanych i cenionych marek sprzętu gastronomicznego. Produkty z jej logo można znaleźć w kuchniach, punktach i zakładach produkcyjnych we wszystkich krajach europejskich. Firma Hendi Food Service Equipment powstała w 1934 roku, a obecnie, po latach ciągłego rozwoju, prowadzi działalność w oddziałach na terenie Holandii, Austrii, Polski i Rumunii.

hendi logo

Katalog Hendi 2019

Polityką firmy Hendi jest stałe podążanie za najnowszymi technologiami i wdrażanie ich w produkcji sprzętu dla gastronomii. Odzwierciedleniem tego trendu jest katalog produktów, które firma oferuje na rynku w 2019 roku. Znalazły się w nim produkty dla firm o rozmaitym profilu gastronomicznym, począwszy od tradycyjnych kuchni restauracyjnych i stołówkowych, przez lokale takie jak lodziarnia, cukiernia czy kawiarnia po wyposażenie ogródków piwnych i barów alkoholowych.

Produkty przygotowane w ofercie na 2019 rok wyróżniają się nowoczesną konstrukcją, energooszczędnym działaniem, intuicyjną obsługą oraz funkcjonalnością. Są też wyjątkowo estetyczne, dzięki czemu korzystnie wpływają na wizerunek firmy. W katalogu znalazły się zarówno główne elementy wyposażenia gastronomii, jak i naczynia kuchenne, noże i deski gastronomiczne, akcesoria kelnerskie czy pojemniki GN.

Szeroką gamę produktów stanowią urządzenia i meble do pracy w niskich temperaturach. Hendi proponuje między innymi stoły chłodnicze i nadstawy, szafy mroźnicze, chłodziarki do butelek, lodówki na próbki i wiele innych propozycji. Wśród nowości, jakie pojawiły się w katalogu, są zarówno drobne elementy wyposażenia , jak i unowocześnione modele urządzeń. Są to między innymi nadstawa chłodnicza G1/3 z pokrywą ze stali nierdzewnej, automatyczny ekspres do kawy z ekranem dotykowym czy smart cutter, przeznaczony do szatkowania warzyw. W ofercie nie brakuje też drobnego asortymentu takiego jak elegancka biała porcelana, funkcjonalna melamina czy przybory kuchenne.

Usługi serwisowe firmy Hendi

Hendi to marka, która jest synonimem sprawności i niezawodności. Aby utrwalić ten wizerunek, producent oferuje również serwis swojego sprzętu. Zamrażarki szokowe, zmywarki gastronomiczne, czy urządzenia, których zadaniem jest obróbka termiczna są poddawane kompleksowym przeglądom i konserwacji. Jedną z usług serwisowych jest też diagnozowanie i usuwanie awarii. Jako producent firma Hendi dysponuje szerokim wyborem części zamiennych, kompatybilnych z jej własnym sprzętem. Dzięki temu naprawy są efektywne i gwarantują przywrócenie pełnej sprawności i wydajności maszyn. Ponadto, serwis Hendi 24H oferuje wsparcie przez całą dobę, wykonując naprawy alarmowe.

Opinie na temat sprzętu Hendi

Urządzenia marki Hendi cieszą się dużym uznaniem wśród klientów, który wyposażyli w nie swoje lokale gastronomiczne. Bardzo dobre opinie zyskują urządzenia przeznaczone do obróbki termicznej, a w szczególności piece gastronomiczne. Wysokie oceny zyskuje również Hendi Sous Vide GN 1/1 urządzenie do gotowania w niskich temperaturach 225448, które stanowi odpowiedź nowy i coraz popularniejszy trend w gotowaniu. Klienci doceniają również wilki do mięsa, urządzenia mroźnicze, kostkarki do lodu, schładzarki odpadów oraz drobny asortyment. Jako główne zalety wymieniają wysoką jakość, trwałość i estetyczny wygląd.

Polecane wyposażenie gastronomiczne

Oferta produktów Hendi jest bardzo zróżnicowana i obejmuje praktycznie wszystkie urządzenia i akcesoria niezbędne do wyposażenia firmy. W asortymencie niezbędne produkty znajdą kuchnie restauracyjne, szpitalne, hotelowe, ale również pizzeria, cukiernia, kawiarnia, punkt fast food czy firma, która serwuje catering.

Wśród polecanych urządzeń tej marki można wymienić Hendi Blender o wysokiej mocy 2,5 l 230718, w który można wyposażyć bar lub stanowisko barmańskie. Innym sprawdzonym produktem do baru jest Hendi Kruszarka do lodu elektryczna 12 kg/h 271520 wykonana ze szczotkowanej stali nierdzewnej i wyposażona w wytrzymałe noże. Urządzenie sprawdzi się w mniejszych lokalach.

Kruszarki i łuskarki do lodu uzupełnia Hendi Pakowarka próżniowa listwowa Fresh Budget Line 300 mm 970461. Maszyna doskonale sprawdzi się przy zabezpieczaniu żywności, a także w firmie serwującej catering. Warto też polecić drobniejszy asortyment taki jak akcesoria urządzeń chłodniczych, artykuły stołowe czy doskonałe środki chemiczne marki Hendi. Kolekcję produktów uzupełnia Hendi Grill kontaktowy podwójny ryflowany 263709, który pozwala na znacznie rozszerzenie menu o potrawy gorące.

Urządzenia chłodnicze

Stoły chłodnicze, szafy chłodnicze, witryny chłodnicze to propozycje, które znalazły się w ofercie produktów Hendi przeznaczonych do przygotowywania i przechowywania w obniżonych temperaturach. Chłodnictwo jest jednym z najważniejszych działów gastronomii, gdyż pozwala na przedłużanie świeżości produktów oraz umożliwia przygotowywanie potraw mrożonych. Na uwagę zasługują specjalne stoły chłodnicze barowe oraz stoły chłodnicze do pizzy, przystosowane do przygotowywania konkretnych potraw i drinków. Dzięki pracy na chłodnej powierzchni produkty i składniki dłużej zachowują swoje wartości, a ciasto drożdżowe nie rośnie podczas jego przygotowywania. W tej kategorii maszyn i urządzeń Hendi proponuje też witryny chłodnicze na wino, stoły chłodnicze sałatkowe, nadstawki chłodnicze i wiele innych produktów.

Urządzenia mroźnicze

Równolegle ze sprzętem chłodniczym niezbędnym wyposażeniem kuchni i przetwórni produktów spożywczych są urządzenia do zamrażania. Pozwalają one na utrzymanie produktów i potraw w niskich temperaturach, które zatrzymują proces rozkładu żywności i eliminują ryzyko zatruć czy rozwoju chorób. Doskonałe zamrażarki szokowe pozwalają na obniżenie temperatury o kilkadziesiąt stopni w kilka minut. Dzięki gotowe danie zachowuje swoje walory smakowe i zdrowotne. W nowym katalogu Hendi można też znaleźć witryny mroźnicze, zamrażarki skrzyniowe, stoły mroźnicze oraz szafy mroźnicze w wielu wariantach. Wszystkie proponowane modele są energooszczędne i wykonane z trwałych materiałów.

Popularne kategorie

Niezwykle bogata oferta katalogowa Hendi na 2019 rok obejmuje setki produktów, począwszy od dużych i wydajnych pieców gastronomicznych po wyposażenie zmywalni czy artykuły bufetowe. Wśród dostępnych kategorii produktów niektóre cieszą się wyjątkową popularnością nie tylko ze względu na ich jakość, ale również przydatność. Oczywistym jest, że piece gastronomiczne lub zamrażarki szokowe są nabywane raz na wiele lat. W przeciwieństwie do nich znacznie częściej klienci uzupełniają akcesoria do zmywarek, sprzęt porządkowy czy środki chemiczne.

Poniżej prezentujemy kilka najpopularniejszych kategorii i często wybieranych produktów marki Hendi.

  • Pakowarka próżniowa cieszy się powodzeniem głównie w tych firmach, które oferują klientom catering. Może z niej również korzystać kawiarnia, cukiernia czy punkt fast food, które pakują gotowe kanapki, porcje czy ciastka w jednorazowe torebki foliowe. Na wyróżnienie zasługuje funkcjonalna Pakowarka próżniowa listwowa Fresh Budget Line 300 mm w atrakcyjnej cenie.
  • Piec konwekcyjno-parowy to doskonałe rozwiązanie do każdej kuchni w restauracji czy hotelu. Umożliwia szybkie przygotowywanie potraw mięsnych czy rym w warunkach, które pozwalają zachować ich soczystość i walory smakowe. Firma oferuje też piece do pizzy, opiekacze, tostery i wiele innych urządzeń, dzięki którym jest możliwa obróbka termiczna.
  • Garnki są wyjątkowo bogatą i ciekawą grupą produktów w asortymencie Hendi. W katalogu można znaleźć zarówno pojedyncze modele o różnej pojemności i przeznaczeniu, jak i całe zestawy w jednakowym designie. Szczególnie polecany jest Zestaw garnków 9-elementowy z kolekcji Kurt Scheller Edition.
  • Patelnie to niezbędny element wyposażenia każdej kuchni. Katalog Hendi obfituje w te produkty zarówno ogólnego przeznaczenia jak i dedykowane przygotowywaniu specjalnych potraw. Szczególnie polecanym produktem jest Hendi Patelnia aluminiowa z marmurową powłoką nieprzywierającą ⌀260 mm.
  • Frytownica to urządzenie, bez którego nie obejdzie się żaden lokal fast food czy catering. Perełką katalogu są urządzenia a kolekcji Blue Line: frytownica elektryczna 4, frytownica elektryczna 8 oraz frytownica podwójna elektryczna 2x4 marki Hendi.
  • Szatkownica – dzięki temu urządzeniu obróbka mechaniczna produktów będzie niezwykle szybka i sprawna. Urządzenie jest przystosowane do przygotowywania sałatek i surówek. Polecany model Hendi to szatkownica elektryczna do warzyw z dużym otworem + 5 tarcz.
  • Patelnia elektryczna doskonale uzupełni zestaw urządzeń do obróbki termicznej produktów. Jest niezastąpiona szczególnie w małych punktach gastronomicznych lub tam, gdzie jest konieczne szybkie podgrzewanie małych porcji potraw.
  • Syfon do bitej śmietany czy wody gazowanej jest niezbędnym elementem wyposażenia każdego baru. W ofercie Hendi znajdą takie akcesorium również lodziarnie, cukiernie i kawiarnie.